Androirc Türkçe Karakter Sorunu Androirc Ayarları Androirc Kurulum

aLone     07-04-20     Genel     Androirc Türkçe Karakter Sorunu Androirc Ayarları Androirc Kurulum     480 Defa Okundu

Androirc Türkçe Karakter Sorunu Androirc Ayarları Androirc Kurulum

Gelişen teknoloji ile insanlar sohbet sitelerine ANDROIRC programı ile kolaylıkla giriş yaparak sohbet edebiliyor. Andro irc karakter sorunu Androirc kurulumu ve ayarlarını sizlere resimli olarak anlatmaya çalışacağım.
İlk olarak söz konusu programı Google play store’den indiriyoruz.

Androirc Programı

Androirc Programı

Söz konusu programı açıyoruz. Bu program aşağıdaki resimdeki gibi açılacaktır. Şimdi burada tüm ayarları yaparak kullalır hale getireceğiz. Kolay ve hızlı sohbet için ayarları yapmaya başlayalım.

Androirc Ayarları

Andro Irc Kurulumu

Andro Irc Kurulumu

Evet, Şimdi resimde görünen sağ üstte bulunan üç noktaya tıklıyoruz.

Androirc

Androirc

Burada karşımıza çıkan, açılan ufak penceredeki Ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

Andro Irc

Andro Irc

Evet, Görüldüğü üzere tekrar bir kaç seçenek beliriyor. Bu seçeneklerin arasından Sunucular yazanı seçiyoruz.

Androirc Resimli Anlatım

Androirc Resimli Anlatım

Yüklediğimiz Programda kendi içinde hali ahzırda kayıtlı bir takım sunucular ekrandaki gibi listeleniyor. Bizim yeni bir sunucu eklememiz gerekiyor. Bu yüzden tekrar sağ üstte bulunan üç noktaya tıklıyoruz.

Androirc Sunucu Ayarı

Androirc Sunucu Ayarı

Eklemek istediğimiz sunucu ayarlarını ve girerken kullanacağımız nick, rumuz, şifre ayarlarını yapacağımız bu ekran beliriyor. Evet, Şimdi başlıyoruz sırasıyla ayarlarımızı yapmaya.

Androirc İsim Ayarları

Androirc İsim Ayarları

Burada belirleyeceğimiz isim Nick falan değildir. Genelde bağlanmak istediğimiz Sunucunun Sohbet sitesinin ismini kullanırız. Örnek Sohbetinadi.net adresine bağlanmnak için ayar yapıyorsak. Buraya SohbetinAdi yazabiliriz. Sizde aklınıza gelen bir isimi yazabilirsiniz.

Androirc Adres

Androirc Adres

Adres satırına sunucu adresimizi yazıyoruz. Bizim sunucu adresimiz irc.sohbetinadi.net

Sonrasında Port satırını ve Şifre satırını geçiyoruz. Port ve Şifre sunucu sahipleri tarafından değiştirilebiliyor. Bu yüzden  www.sohbetinadi.net ailesi olarak şifre port kısıtlaması yapmıyoruz. Bu yüzden port ve şifre sekmelerine dokunmadan geçiyoruz.

Androirc Takma İsim

Androirc Takma İsim

Takma isim bölümüne Sunucuda kulalnmak istediğiniz isimi yani Nick`i yazıyoruz. Ben aLone nickini kullandığım için onu yazdım.

Androirc Alternatif Nick Yazın

Androirc Alternatif Nick Yazın

Sonrasında Alternatif yazan seçenekte bizim ikinci nickimiz olacaktır. Yani sunucuya girerken ilk yazdığımız nickin kullanılamaması durumunda, Nickimiz düştüğünde alacağımız yedek nickimizi yazıyoruz.

Andro Irc İdent Ayarı

Andro Irc İdent Ayarı

Burası ise Ident sekmesidir, sunucuya girerken kullanacağımız identimizi yazıyoruz. İsterseniz hiç dokunmadan geçebilirsiniz. Standart ayarda kalabilir.  Zira ben Sohbet olarak yazdım. Siz de 10 karaktere kadar bir ident belirleyebilirsiniz.

Andro Irc Yazı Karakteri

Andro Irc Yazı Karakteri

Androirc Türkçe Karakter Sorunları

Ve geldik can alıcı en önemli noktaya. Karakter kümesi sekmesine geçiyoruz. Bu sekmeyi tıkladığımızda resimdeki gibi bir sekme belirecek ve seçili karakter kümesi UTF-8 olarak göreceksiniz. UTF-8 karakter kümesinin yukarısına doğru ekranınızı kaydırın. Seçenekler arasında resmini paylaştığım ISO-8859-9 yazan karakter kümesini bulup onu işaretleyin. Bu sayede Androirc karakter sorunu, türkçe karakter sorunu yaşamazsınız. Genelde androirc kullanan arkadaşlar bu ayarları yapmadığı için sürekli yazı hatası, yazı karakter hatası, Androirc karakter hatası yaşarlar. Bu ayarları yaptığınız zaman kesinlikle karakter hatası almazsınız. Tekrar belirtmekte fayda var. Karakter kümesi içinde seçmemiz gereken ISO-8859-9 dir. Androirc türkçe karakter sorunu yaşamazsınız.

şifreli Nick Ayarları

şifreli Nick Ayarları

Kayıtlı nickimizin şifresinin otomatik girilmesini istiyorsak ekranda belirtilen kimlik doğrulama seçeneğindeki Etkinleştir sekmesini işaretlememiz gerekiyor. Sonrasında da beliren şifre kısmına şifremizi yazmamız gerekiyor.

Androirc Şifre Bölümü

Androirc Şifre Bölümü

Seçenekte beliren kısma şifremizi de yazıp tamam yazan yere tıklıyoruz. Sonrasında başka yapacağımız ayar kalmadı, geri tuşuna bastığımızda tüm ayarlar yapılmış olacak. Geri tuşuna 2 kere daha basıyoruz ve programı ilk indirdiğimiz ekran tekrar çıkıyor karşımıza.

Androirc Ayar

Androirc Ayar

Evet, Ayarlarımızı bu şekilde tamamlamış olduk. Sırada sunucuya giriş işlemimiz var. Artık sunucuya girelim değilmi? Ekranda sağ üstte görünen + işaretine tıklıyoruz.

Androirc Sunucuya Giriş Ayarları

Androirc Sunucuya Giriş Ayarları

Açılan pencerede en alt sırada ayarlarını yaptığımız Sohbetinadi kaliteli sohbet sunucumuz görülmektedir. Ona tıklıyoruz ve hızlı bir şekilde Sohbetinadi.net adresine bağlanıyoruz. Androirc türkçe karakter sorununu çözmüş oluyoruz. Androirc ile mobil sohbet etmenin ayrıcalıklarını sizlerde yaşamaya başlıyorsunuz. ve sürekli düşmelere elveda diyoruz.

Birkez daha kısa ve öz şekilde anlatmakta fayda görüyorum. Konu başlıklarını sırasıyla burdan yazalım. Kurulum ve ayar yaparken kimse Adnroirc kurulum sıralamasını karıştırmasın. Adnroirc ayarları bu şekilde tamamlanmış ve seviyeli sohebte başlayabilirsiniz.

  1. Androirc indiriyoruz.
  2. Androirc Ayarlar
  3. Androirc Sunucular
  4. Androirc Nick Ayarları
  5. Androirc İdent Ayarları
  6. Androirc Şifre Ayarları
  7. Androirc Türkçe Yazı Ayarları
  8. Androirc Oto Şifre Girme

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?sitemap

© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır. Chat Sohbet Odaları, Mobil Sohbet Sitesi