Dostca Sohbet Edelim

aLone     28-04-20     Genel     Dostca Sohbet Edelim     699 Defa Okundu

Dostca Sohbet Hakkında Analizler

Dostca Sohbet “Dostça ve arkadaşça bir araya gelip konuşmak” anlamına gelen  “sohbet” kelimesinin biz Türk milletinde önemli bir yeri vardır. Kültürümüzü şöyle bir incelediğimizde evlerde, ocak başlarında, kahvehanelerde, tekkelerde, dergahlarda mutlaka sohbet etmişizdir. Bu sohbetler bizlere damak tadında lezzetler vermiştir. Millet olarak sohbet etmeyi çok severiz. “Sohbetine doyum olmuyor bana müsaade” veya “Gönül ne kahve ister ne kahvehane, Gönül sohbet ister çay kahve bahane” gibi sözler sohbete ne kadar değer vermiş olduğumuzun açık göstergesidir. Hani yerin kulağı vardır derler ya; Keşke yerin bir dili olsa da o güzel muhabbetleri bize anlatıverse. Gerçekten toplum olarak mazideki sohbetlere, o güzel günlere hasret kaldık.

Ben çocukluk günlerimi hatırlıyorum, ocak başlarında büyüklerimiz sohbet ederken biz onları dinler, hiç usanmazdık. Çünkü samimiyet, sevgi ve sıcaklık vardı. O dönemlerde radyo’dan başka bir medya aracı yoktu. Eski adamlar böyle dost sohbetlerine çok önem verirlerdi. Yani onlara göre insanları ölümsüzlüğe kavuşturacak olan şey dost sohbetleriydi. Artık o eski sohbetler kayboldu gitti, keşke kayıt imkanı olsaydı onları kaydedip, şu yoz yeni nesile aktarabilseydik, belki bir şeyler öğrenebilirlerdi.

Chat Sohbet Odalarında Bu Konuda Durum Nedir?

Chat sohbet odalarında durum bu konuda içler acısı sevgili dostlarım. Yazı ile anlaşılabilen bir sohbet ortamında dostça sohbet kelimesi biraz askıda kalır. Genel olarak kişiliği tam yerine oturmamış şahısların rağbet ettiği chat odalarında dostluk, kardeşlik, sevgi kelimeleri ayaklar altında sürünür. Buralar dostça sohbet etmek isteyenlerin değil, kendi hezeyanlarını kusmak isteyenlerin uğrak mekanıdır. Kimsenin kimseye tahammülü ve saygısının olmadığı bu mekanlarda güzel hasletlerden bahsetmek afakidir.

Size hiç bir katkısı olmayan geyik sohbetlerin bolca yapıldığı, boş muhabbetlerin icra edildiği yerlerdir. Buraya gelen insanların amaçları gerçek hayatta yaşadığı sıkıntı ve buhranları yazarak rahatlamaktır. Sahte ve samimi olmayan yazılar yazarlar, sonra da çıkıp giderler. Elbette Sohbetlen.Net sitemiz bu tür kötü yakıştırmalardan uzaktır. Son derece tertipli, düzenli çalışan, kaliteli sohbetlerin döndüğü bir mekandır. Sohbet odalarımıza giren kişiler ağır, nazik ve karakteri yerine oturmuş şahsiyetlerdir. Bu yüzden diyoruz ki; Dostça bir sohbet yapmak istiyorsan, illa ki Sohbetlen.Net sitemize uğramalısınız. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız efendim.

Zamanın en kaliteli chat ortamını kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmakta olan sohbet odaları adresimize hemen giriş yapabilirsiniz. Dotça Sohbet için cep telefonlarınız dahil tüm cihazlardan kolayca bağlanarak chat sitesi adresimizde muhabbet edebilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?sitemap

© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır. islami Sohbet Odaları, Mobil Sohbet Sitesi