Osmaniye Bedava Sohbet Sitesi

aLone     15-03-20     Sohbet     Osmaniye Bedava Sohbet Sitesi     230 Defa Okundu

Osmaniye Bedava Sohbet Sitesi

Osmaniye bedava sohbet sitesi ortamı, İnsanlara en seviyeli sohbet kaliteli sohbet ortamı sunmaktadır. Ücretsiz sohbet siteleri ile sizde parasız sohbet edin.

Yurtdışından binlerce insanı bir araya toplayan bu adres ile ücretsiz sohbet yapılmaktadır. Bedava Chat yapmanın ayrıcalıklarını bizimle keşfedin. Sohbet odaları sohbet sitesi ortamı sayesinde yeni insanlar tanıyarak güzel vakit geçirebilirsiniz. Hiç bitmeyen sohbet anlayışı sayesinde sıkılmadan keyifli sohbet Chat yapabilirsiniz.

Osmaniye’ nin İlçeleri: Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale’ dir.

Coğrafyası: Osmaniye, Akdeniz Bölgesi’ nin doğusunda yer alır. Batıdan kuzeye doğru Orta Toroslar, doğu ve güneydoğu kesiminde Amanos (Gavur) dağları yükselir. Doğuda Gaziantep, güneyde Hatay, batıda Adana, kuzeyde ise Kahramanmaraş ile çevrilidir. Etrafını çevreleyen dağlarda irili ufaklı onlarca yayla bulunmaktadır.

İklimi: Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Osmaniye’ de, yine Akdeniz bitkilerinin tamamına yakınını görmek mümkündür.

Tarihçesi: Kalkolitik ve ilk tunç çağlarında Lelegler adlı kavmin hüküm sürdüğü topraklarda daha sonraları Büyük Hitit devleti, Asur, Roma, Bizans, Selçuklular ve nihayet Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiştir.

 

Osmaniye Bedava Sohbet Odaları

Osmaniye bedava sohbet sitesi ayrıcalıklarından sizde ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz. En kaliteli sohbet ortamını sizlerin hizmetine sunmuş olan sohbet sitesi adresimiz sayesinde bol bol sohbet et. Osmaniye bedava sohbet odaları en güzel sohbet adreslerinden biridir.

Cumhuriyetin ilanı ile vilayet olmuş, 1933 yılında tekrar ilçe olarak idari yapısını sürdürmüştür. 24 Ekim 1996 tarihinde eski hakkı iade edilmiş ve Osmaniye il statüsüne kavuşmuştur.

Ne Yenir: Yöre mutfağının en önemli malzemesi bulgurdur. Bu bakımdan yöresel yemeklerin çoğu bulgur ile yapılır; içli köfte, mercimek köftesi, çiğ köfte, kısır, sarmaiçi, bulgur pilavı, batırık gibi… Diğer belli başlı yemekler ise; tirşik (pancar), toğga, çiçcice (domatesli pilav), kuru fasulye, nohut yemekleri, lahana sarması, patlıcan dolması, yüksük çorbası, malota çorbası, tarhana çorbası, mevsim itibariyle çeşitli sebze yemekleri ve etli kömbedir. Ayrıca Ramazan Bayramında kuru kömbe ve pekmezli yapılır.

Ne Alınır: Kök boya ile boyanan yünlerden yapılan Karatepe kilimleri, dünyaca ünlü olup yurt dışına ihraç edilmektedir.

bedava sohbet odaları platformu ile insanlar güvenli sohbet etmenin keyfini yaşamaktadır. Hiçbir ücret ödemeden Chat odaları ile en kaliteli Chat sohbeti burada yapmaktalar.

Osmaniye bedava sohbet sitesi

Osmaniye bedava sohbet sitesi – Kaliteli sohbet

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?sitemap

© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır. islami Sohbet Odaları, Mobil Sohbet Sitesi