Sıkıcı Sohbetler

aLone     20-04-20     Genel     Sıkıcı Sohbetler     285 Defa Okundu

Sıkıcı Sohbetler ve Davranışlar

Sıkıcı sohbetler bazen insanı canından bezdirir ve çileden çıkarır. Gündelik hayatımızda oldukça sık rastladığımız bu sıkıcı insanların belirgin özellikleri vardır. Bu kişiler genelde konuşmayla dinleme arasında bir denge sağlayamazlar. Ya çok konuşup kafanızı ütüler, ya da hiç konuşmadan öküzün trene bakması gibi size bakarlar. Bu tür insanlar sizin beden dilinizi önemsemez. Konuştukça coşan coştukça konuşan bu tipler karşısında siz nezaketen kafanızı sallarsınız, ama bunlar ya anlamazlar, ya anlamak istemezler. Mizah konusunda hiç yetenekleri yoktur, sizi asla güldüremezler, komiklik yapamazlar.

Sıkıcı Sohbetler Yapılırken Hep Tedirgindirler

Bunlar son derece tedirgindir. Sohbet sırasında pek lafa girmeyen sıkıcı insanlar, kendilerine bir şey sorduğunuzda bilmiyorum gibi basit sade cevaplar verebilirler. Bazen çok abartırlar, siz konuşurken ya burunlarını karıştırırlar, ya da ağızlarını bir su aygırı gibi açarak esneyebilirler. Yahut uyuya kalırlar. Bunların gündelik hayatları da rutine bağlamıştır, her zaman aynı şeyi yaparlar, yeniliklere açık değildirler. Eğlenceli hikayeler anlatamazlar ve bu yüzden kadınların ilgisini hiç çekemezler. Çünkü kadınlar eğlenceli ve zeki erkekleri daha çok sever. Gündelik sohbetlere bir katkıları olmaz, size yeni şeyler sunamazlar veya sohbetlere pek katılmazlar.

Sıkıcı İnsanlar Empati Yapamazlar

Empati yeteneğinden de yoksundurlar, olaylara karşısındaki insanın bakış açısıyla bakamazlar. Kendilerini asla başkasının yerine koymazlar. Sıkıcı bir insan sohbet esnasında sürekli bir “Asker Karısı” gibi ağlamaya başlar, hep kendi dertlerini sıkıntılarını anlatmaya başlar, bu konuda aşırı detaylara girer. Konuşmasının bölünmesini istemez, kimseye söz hakkı vermez. Bunlar sohbet ederken kalıplaşmış metinlere sadık kalırlar ve bundan ayrılamazlar. Ses tonları hep aynıdır, bu yüzden sinirli mi yoksa neşeli mi anlamanız mümkün olmaz. Her zaman olumsuz ve negatif düşündükleri ve konuştukları için mağdur edebiyatını çok güzel yapabilirler. Yaşadıkları olayları sürekli temcit pilavı gibi her defasında anlatırlar, konuşurken hep aynı kelimeleri kullanırlar. Sıkıcı insanlar moral bozmada bire birdirler, onlarla bir arada bulunmamaya gayret edin. Mesela ben uzaktan sıkıcı bir insan gördüğümde süratle yolumu değiştirir, sanki onu görmemiş gibi davranırım.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?sitemap

© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır. islami Sohbet Odaları, Mobil Sohbet Sitesi